Ajankohtaista

  

 • Seuratiedote 1/2021 ja jäsenmaksu

  Seuratiedote on lähetetty sähköpostilla. Kirjeenä se lähti niille, joilla ei ole ilmoitettua sähköpostia. Jos sinulla kuitenkin on sähköpostiosoite, niin lisääthän sen Nexgolfiin, kiitos! Tarkista muutenkin, että kaikki yhteystiedosi ovat ajan tasalla. Muuttuneet tiedot voi myös lähettää: jasenasiat@paltamogolf.fi Tässä seuratiedotteen sisältö:

   Vuosi 2021 on Paltamon Golf ry:n 30. toimintavuosi!
  Paltamon golfkenttä sai alkunsa 1980-luvulla kaavaillusta, suurisuuntaisesta Midnight Sun Centeristä. Kentän suunnitteli kansainvälistä tunnustusta saanut Ronald Fream, jonka 150 kenttää sijaitsevat 65 eri maassa. Seura perustettiin kohta alkuvaiheessa ja näin Paltamossa on voitu pelata huipputason kentällä.

  Jäsenmaksut 2021
  Seuran syyskokous vahvisti seuraavat maksut:
  - liittymismaksu 0 euroa
  - aikuiset 89 euroa
  - juniorit (19 -22 vuotiaat) ja opiskelijat 68 euroa (opiskelijatodistus tarvitaan)
  - alle 18-vuotiaat 35 euroa
  Maksa seuran tilille: FI18 5324 0920 0085 60.
  Käytä laskussa olevaa viitenumeroa, muuten jäsenmaksu ei kirjaudu sinulle automaattisesti.

  Kilpailu- ja tapahtumakalenteri
  Kalenteri päivitetään Nexgolfiin ja nettiin maaliskuun alkuun mennessä, joten voit sieltä merkitä tärkeät päivät kalenteriin hyvissä ajoin. Tässä jo nyt muutamia tärkeimpiä tapahtumia:
  Paltamo Open 2021 järjestetään ke-pe 18 -20.8. Seminaari ma-ti. Talkoolaisia taas tarvitaan.
  Kainuu Open pelataan pe-la 23 -25.7., perjantaina Katinkulta, lauantaina Kajaani ja finaali Paltamossa.
  Ti 27.7. Paltamossa on Suomen Golfsenioreiden
  40-vuotis kesäpäivä ja kilpailu.
  Kainuun Portti Open Scramble
  on kahden kentän kilpailu Kajaanissa ja Paltamossa la-su 19 -20.6.
  Kainuu Tour on uusi kilpailumuoto, joka pelataan kesällä kaikilla Kainuun kentillä ja pääpalkintona on golfmatka ulkomaille.
  Suomen Golfsenioreiden kisoja on seuraavasti:
  Pohjoinen senioreiden SCR mestaruuskilpailu (PSM)
  21 -22.8.2021 Oulun Golfkerho, Sanki kentällä
  Viime vuonna meiltä finaalissa Hannu Salmi oli 2.
  Aluetourin pohjoisen osakilpailut
  8.6. Katinkulta Golf, KkG, Nuas
  14.7. Kalajokilaakson Golf, KlG
  3.8. Kuusamo Golf, KuuG           
  Viime vuonna meiltä finaalissa Hannu Keränen oli 3.

  Golfsimulaattori
  Simulaattori on saavuttanut suuren suosion ja on kovassa käytössä. Viime vuonna simulaattori oli käytössä 1030 tuntia huolimatta noin kuukauden mittaisesta korona-sulusta. Uusitun ohjelmiston ansiosta simulaattori on todentuntuinen kokemus ja myös puttausmahdollisuus on valittavissa. Uuden version myötä kävijämäärä on kasvanut entisestään. Varaukset tehdään joko Nexgolfin kautta tai Paltamon Nesteeltä, p. 044 726 6463. Hinta on 15 euroa/tunti. Tarjolla on myös edullisemmat sarjakorttivaihtoehdot: 10 kpl/120 euroa, 20 kpl/200 euroa ja 30 kpl/280 euroa. Simulaattorin viereisessä luokassa on chippi- ja puttiharjoitustila. Sen käyttö on veloitukseton, avaimen saa Paltamon Nesteeltä.

  Yhteistyö Kajaanin Golfin kanssa
  Tulemme jatkamaan tiivistä yhteistyötä Kajaanin Golfin kanssa esimerkiksi järjestämällä yhteisiä peli-iltoja vuorotellen. Huomaa myös, että Paltamon kentän pelioikeuden yhteydessä pelioikeus Kajaanin kentälle tulee vain 100 euron lisämaksulla!

  Golfliiton sähköinen jäsenkortti
  eBirdie:n käyttö jatkuu, sehän on korvannut aiemman tasoituskortin. Mikäli et voi ladata sovellusta, voit myös halutessasi pyytää jäsentodistuksen jäsensihteeriltä.              

  Talvisin terveisin                                    HALLITUS

    Takaisin

 

Golftie 9, 88300 Paltamo, Finland 

 0600 555 110 (0,99€/min. + pvm/mvm)

 

Verkkosivut Opiferum Oy